Cherry Kitchens

מזל טוב , קניתם מטבח ב 60 אחוז הנחה.
אם אתם חושבים לקנות מטבח או בתהליך קניה מטבח חדש , חשוב שתדעו – אחת הבעיות הגדולות בענף המטבחים שמיוצרים היום המון מטבחים בשטחי הרשות הפלסטינית ונמכרים בישראל, ע"י ישראלים, כאילו אלה מטבחים מיוצרים בישראל, באיכות עבודה נמוכה מאוד, עם חומרי גלם פגומים , דלתות עם פורמייקה רק בצד החיצוני , וכן מותגי פרזול ( מגירות , צירים וכדומה) מזויפים של ספקים ישראלים יוקרתיים. ( מותג "פלום" ולא "בלום" היוקרתי והאיכותי , לדוגמא). אתם לא אנשי מקצוע ולעולם לא תגלו זאת.
מוגש לכם מדריך קצר למצוא את עצמכם בנבכי הג'ונגל".
במדריך שהכנתי תלמדו מהם הצעדים ההכרחיים שעליכם ליישם כדי לדעת האם אתם רוכשים מטבח המיוצר בשטחים או בשוק הישראלי.
אין מתנות חינם.
כאנשים פרטים אין סיכוי שתוכלו לדעת את מקור יצור המטבח ואיכות החומרים.
בשנים האחרונות מגיעה יצור מטבחים משטחי הרשות במחירים מפתים, עד 60 אחוז ממחיר מטבח יצרן ישראלי.
יש לקחת בחשבון מספר נקודות לפני רכישה ממקורות אלה.
איכות חומרי הגלם אינם לפי תקן ישראלי / האירופאי והם בדר"כ מאיכות נמוכה מאוד , שלעיתים קרובות לא ניתן לקבל עליהם שרות לאחר הרכישה.
כל "הנגרים הישראלים" הללו תמיד יציעו לכם מחיר נמוך בעשרות אחוזים. ( כולל השיש שרובו מפולימר , סוג של פלסטיק קשיח, ולמעשה אינו שיש כלל).
פרזול ומגירות – בדר"כ מזויפים עם שמות של מותגים יקרים ואירופאים . בעל מקצוע ידע להבחין בין מגירות
" פלום"  לבין חברת "בלום" האיכותי והיקרה.
מגירות אלו נשברות, מתעוותות, וכעבור פרק זמן קצר אינם ניתנים לסגירה שוב.
העץ שהתקבלו לא יבש ( 12 אחוז) ולפי התקן האירופי, דבר שגורם למטבח להגיע לבית הלקוח עם מזיקים שמתפשטים לרהיטים אחרים. לבידי העץ המרכיבים את גוף המטבח ברמה נמוכה ואיכות הדבק המחברת בין הלבידים של פלטת הסנדוויץ' באיכות גרוע שגורמת להם להיפרד במגע הראשון עם מים.
אין ספק שהמחירים מפתים ולא במקרה והם נובעים מעלויות חומרי גלם נמוכים מאוד ומכוח עבוד זול ( כ 100 שח ביום) ולא מקצועי. תהליך צביעת הדלתות של מטבחים בסגנון כפרי , אשר מצריכים מיומנות ותנאי עבודה גבוהים מאוד (צביעה מקצועית נעשית בחדר אטום ומבוקר ע"י צבעי מומחה. למעשה חלק גדול מהנגריות האיכותיות בארץ אינם מבצעים את עבודת הצבע בנגריה שלהם מוצאים אותה לצבעים מקצועי) , נעשים בצורה שרלטנית והתוצאה שכאשר מעבירים את היד על גבי משטח הדלת או בתוך מגרעת הידית האינטגרלית , ממש מרגישים את גרגרי החול והאבק הדבוקים לשטח הדלת.
עצת חינם מבעל מקצוע –
1 – תמיד, אבל תמיד, בקשו לבקר בנגריה לפני ההזמנה ולפני מתן תשלום מקדמה.
2 – שלב שני – בקשו להזמין אתכם לנגריה, תוך כדי תהליך העבודה, כדי לראות את גוף המטבח פרוס ומוכן לפני הגיעו לביתכם.
3- מפרט מדויק : בקשו מפרט וסקיצה מדויקים של המטבח חומרי הגלם. ציינו במפורש שהפורמייקה תהיה בשני צדי הדלת להימנע מחדירת מים ( בדר"כ בצד הפנימי הם שמים פולימר , סוג של פלסטיק שגם גורם לכיפוף הדלת).
4 – מקדמה : נושא כואב. לעולם לא לתת מקדמה מעבר ל 2000 שח ,ורצוי אף פחות. בתחום הזה לא חסר סיפורים על מקדמות שנעלמו ביחד עם הנגר שלא עונה לטלפון ולכו תחפשו אותו בכפר פלסטיני כלשהו.
בשלב זה אתם יכולים להיות רגועים , 95 אחוז "מהנגרים" ייעלמו ברגע שתציבו בפני הנגר המבקר בביתכם את התנאים הללו.
נושא השרות ;
כאן אתייחס לנושא השרות לגבי מטבחים שמגיעים מהשטחים הפלסטינאים :
הנגר הערבי מהשטחים צריך אישור כניסה לישראל. אין לו רכב בישראל .
במקרה של קריאת שרות ( היה וענה בכלל לטלפון מה שלא קורה ברוב המקרים לאחר המכירה וקבלת הכסף) , צריך להגיע למחסום ולעבור אותו. אסור לו לנהוג ברכב ישראלי ברחבי הארץ, רק בתחבורה ישראלית. לשם כך הוא עובר את המחסום ומשכיר רכב עם נהג ישראלי מראש, שמחכה לו בדרך כלל בכפר קאסם, והוא שמביא אותו אליכם לבצע את התיקון. עלות זו עולה לו כ 600 שח עבור הרכב עם הנהג.
תהליך זה לוקח יום שלם.
לשם כך, הנגר צריך לעזוב את הנגרייה בכפר שלו, להשבית אותה למשך יום שלם, לעבור את המחסום מוקדם מאוד בבוקר, להפסיד עבודה על מטבח חדש , לשלם עבור הנהג והרכב- 600 ש"ח וכל זה כדי לתקן מגירה שלא נסגרת או ציר של דלת שנפל ??
( שלא נדבר על מקרים רציניים יותר כמו להביא ארון חדש שלם ,, שלשם כך הוא צריך לשכור משאית עם נהג) .
האם באמת אתם חושבים שיתקבלו שרות כשתצטרכו לו ??
ומה קורה ותחליטו להגיש תביעה על שרות לקוי או נזק לבית משפט ?? את מי תתבעו??
בהצלחה.
במאמר זה לא נגעתי כלל בנושא הכספי שזה בעיה כואבת מאוד בפני עצמה והשוק מוצף במקרים בהם "הנגר" נעלם ביחד עם הכסף ואתם נשארים עם עוגמת נפש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן